Poistenie pre deti chráni rodinu pred finančnými ťažkosťami - BROKERIA

Poistenie pre deti chráni rodinu pred finančnými ťažkosťami

//Poistenie pre deti chráni rodinu pred finančnými ťažkosťami

Nový školský rok prináša aj nové riziká, preto by mali rodičia myslieť aj na poistné zabezpečenie svojich detí.

Deti sú aktívne a v priebehu roka stíhajú množstvo krúžkov, chodia do družiny, rady navštevujú ihriská či majú iné aktivity, pri ktorých hrozí úraz.  Žiaľ, ani deťom sa nevyhýbajú vážne choroby. Poistenie v týchto prípadoch pomôže a zabezpečí, aby sa rodina mohla sústrediť na liečbu. Prípadne, aby mali finančné prostriedky na lepšiu liečbu.

Pri poistení dieťaťa nie je na čo čakať a najlepšie je poistiť ho prakticky hneď po narodení. To je správny moment aj na to, aby rodičia založili pre dieťa investičné sporenie. Ale späť k poisteniu. Či už hovoríme o vážnejšom úraze alebo o vážnej či dokonca nevyliečiteľnej chorobe, liečba a prispôsobenie sa situácii je finančne veľmi náročné.

Zaťažený je celý rodinný rozpočet – vysoké náklady na dopravu, lieky, špeciálne vyšetrenia či prerábka bývania na bezbariérové.

 

Pozor! Nastavenie poistenia je najdôležitejšie

Pri poistení dieťaťa je to teda podobne, ako v prípade životného poistenia pre dospelých. Ide tiež o náhradu príjmu, no nie dieťaťa ale rodiča. V týchto prípadoch totiž často jeden z rodičov ostane pri dieťati a nepracuje. Preto sa zamerajte na správne nastavenie rizikového životného poistenia pre dieťa. Zohľadnite výšku príjmu toho z rodičov, ktorý by zostal pri dieťati a nezabudnite na športy a koníčky, ktoré Vaše dieťa vykonáva.

„Čo by rodičia pri poistení detí nemali opomenúť, sú kľúčové riziká, resp. pripoistenia – trvalé následky úrazu, kritické choroby, denné odškodné pri nevyhnutnej liečbe úrazu či hospitalizácia. V prípade choroby či úrazu dieťaťa ostáva rodič doma alebo v nemocnici s potomkom, čím prichádza o príjem.  Výška ošetrovného od štátu (OČR) v takom prípade nie je dostatočná,“ upozornila Lucia Szilágyiová, finančná analytička a produktová špecialistka, Brokeria, a.s.

Budúce zmeny v zmluve? Môžete ich ovplyvniť

Vaše dieťa sa rozvíja. Menia sa aj jeho koníčky a rovnako prechádzajú rôznymi životnými etapami či situáciami. Je preto výhodné, ak môžete zmluvu o životnom poistení meniť počas jej fungovania tak, ako potrebujete.

Môžete zvýšiť poistnú sumu, pridať pripoistenie či zmeniť rizikovú skupinu keď sa začne dieťa venovať športu. Pre väčšie deti, spravidla od veku 16 rokov, môžete zvoliť poistenie rovnaké, ako majú dospelí. Tieto poistenia obsahujú napríklad širšie krytie závažných ochorení a najmä umožňujú poistiť ho na vyššie poistné sumy ako malé dieťa. V prípade rodinnej zmluvy nie je zmena nijak komplikovaná. Stačí dieťaťu odpoistiť detské pripoistenia a pripoistiť dospelé.

 

Brokeria TIP:

Pre rodiny je výhodné komplexné rodinné poistenie. Pre dieťa je kľúčové, aby malo podporu od rodičov. Tí by preto mali podľa odborníkov v prvom rade myslieť na seba a poistiť predovšetkým aj seba. Napríklad aj preto, aby v prípade diagnostikovania závažného ochorenia neostali deťom na krku,“ radí Ivan Kahanec, senior analytik, Brokeria, a.s.
Pri rodinných zmluvách spravidla platí, že sú aj cenovo výhodnejšie v porovnaní so samostatnými zmluvami pre jednotlivých členov.

Zdroj: Prepočty Brokeria

* Niektoré poisťovne majú vyššie minimálne poistné, preto je uvedená suma len ako príklad.

Napíšte nám na info@brokeria.sk a my Vám pomôžeme. Jeden z našich finančných sprostredkovateľov s Vami vyberie to najvhodnejšie poistenie pre Vás a Vašu rodinu.