#brokeriapomaha - BROKERIA

#brokeriapomaha

//#brokeriapomaha

Vianoce sú časom radosti, pohody a darčekov, avšak nie každý má v živote šťastie a sú medzi nami ľudia, ktorí potrebujú pomoc iných. Hoci nemôžeme pomôcť  každému, no môžeme pomôcť aspoň niekomu.

 

V marci 2022 sme založili transparentný účet #brokeriapomaha, na ktorom sa do dnešného dňa vyzbieralo 11 302,74 €.  Minulý rok sme podporili  sumou 2000€ dnes už 17 ročného chlapca Vladislava Pontileeva, ktorý prišiel o svoj domov pri bombardovaní Bachmutu.

 

Aj tento rok pokračujeme v pomoci a rozhodli sme sa podporiť 3 našich klientov, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.

  • Prvým je malý Andrejko, ktorému diagnostikovali ataktickú formu detskej mozgovej obrny a neskôr aj poruchu autistického spektra. Už 5 rokov má za sebou rôzne rehabilitácie a terapie, ktoré ako dieťa s neurologickým ochorením potrebuje intenzívne. Priemerná cena pobytu s terapiou je 3500€.
  • Druhou je predčasne narodená dnes už dvojročná Sárka, ktorá ešte stále nesedí, nechodí a nerozpráva ako jej rovesníci, a preto musí každý deň cvičiť a rehabilitovať, plus pokračovať v terapiách, ktoré jej rodičia nemôžu všetky zaplatiť v takej miere ako by potrebovala, aj keď veľmi chcú, aby sa posúvala ďalej.
  • A posledným je 28 ročný Sanyi, ktorý pri oprave strechy nešťastne spadol a zlomil si 7.stavec, má poranenú miechu, absolvoval náročnú operáciu, ale nik nevie aké poškodenia tam ešte môžu byť. Hoci bol na pokraji smrti, dnes je odhodlaný postaviť sa na nohy, aby sa postaral o svoju rodinu, ale k tomu potrebuje nadštandardné rehabilitácie, ktoré stoja viac ako si môžu dovoliť.

 

Na tieto tri životné príbehy poputuje z nášho transparentného účtu 6000 €. Veríme, že Andrejkovi, Sárke a Sanyimu pomôžu na ich náročnej ceste a budú mať krajšie Vianoce.

 

Náš transparentný účet je aktívny a vy môžete stále prispievať a tak pomáhať. Budúci rok budeme pokračovať v našej tradícii a hľadať nové príbehy, ktoré by sme mohli finančne podporiť, dodať nádej a vyčariť úsmev na tvári tým, ktorí to potrebujú.